1.הנבל הינו כלי נדיר, כיצד בחרת לנגן בכלי זה דווקא?

 

כילדה ניתנה לי ההזדמנות לנגן. התחלתי בלימודי פסנתר בגיל חמש. אך כשראיתי את הנבל פשוט התאהבתי בו. הייתי אז בת שבע. עזבתי את לימודי הפסנתר כדי להתקרב אל הנבל. מעולם לא התחרטתי על הבחירה שעשיתי. בעזרת ההרמוניות העשירות היוצאות מהנבל, אני מסוגלת לבטא את תחושותיי ורגשותיי העמוקים ביותר.

 

2.כמה מיתרים יש בנבל - האם הם עלולים להיקרע?

 

בנבל שלי 47 מיתרים. נבלים קטנים כמו הנבל הקלטי מכילים פחות מיתרים. בנבל שלי גם 7 פדלים. משתמשים בהם לשינוי מתח כך ניתן להוסיף חצאי טונים . בנבל הקלטי יש מנופים לכך.

 

3.האם באפשרותך להופיע במקום פתוח?

 

ניתן לנגן בחוץ אך זה תלוי במזג האויר. הנבל מאד רגיש ואסור לחשף אותו לטמפרטורות קיצוניות גבוהות מאד, או נמוכות מאד. רוח, גשם או אפילו שמש ישירה אינם מיטיבים עמו . לכן יש לתכנן את מיקום ההופעה מראש. 

 

4.מה מבחינת המרחב?

 

הנבל שלי אינו תופס מקום רב. אני לפעמים מנגנת על במה במרחב של 1מ' על 2מ' וגובה של 1 מ'. לכן אין לי כל בעייה למקם את עצמי בצורה טובה במקום האירוע. 

 

5.מהם סוגי מוסיקה שאת מנגנת?

 

התוכנית שלי מגוונת  - ממוסיקה קלאסית למודרנית,נגינת מוסיקה לאירועים יכולה להיות בכל סגנון , למשל מלודיות פופולאריות כגון מוסיקת סרטים, ג'אז, מוסיקה אירית כליזמר ויהודית. אני תמיד מוכנה להתאים את סוג המוסיקה לדרישת הלקוח. 

 

6.האם את משתמשת בהגברה?

 

כאשר אני מנגנת בקונצרט אינני זקוקה להגברה. באירועים פרטיים כאשר אני מנגנת מוסיקת רקע ואווירה אני זקוקה להגברה. בד''כ יש צורך בכך, כאשר מדובר באירוע של 50 איש ומעלה. רצוי אם כך לעדכן אותי מראש במספר המוזמנים.

 

7.כיצד נקבע מחיר עבור הופעה?

 

המחיר מורכב מכמה גורמים-מיקום האירוע, ואורך זמן ההופעה. 

 

 

 

צרו איתי קשר